E-papierosy - duże, małe co wybrać?

Czemu dążymy do minimalizacji urządzeń?

Zacznijmy od tego czym jest e-papieros?

Jest to urządzenie zastępujące papierosy analogowe (czyli standardowe papierosy).
Dostarczają nam nikotyny w postaci aerozolu, co za tym idzie nie wytwarzają szkodliwych substancji smolistych. Wiemy już czym jest E-papieros. Podstawową konstrukcją jest atomizer (miejsce gdzie znajduje się system grzewczy oraz płyn, którego vapujemy) plus zasilanie (akumulator), który dostarcza nam prąd do grzałki.
Wielkość papierosa, od czego głównie zależy? Przede wszystkim od zasilania.
Ilość akumulatorów, od ich pojemności liczonej w mAh.
W tym momencie muszę Państwu przedstawić na jakie kategorie dzielimy e- papierosy.

Są to różne warianty.

Wariant pierwszy- Stick, kształtem przypomina długopis. W jego górnej części znajduje się atomizer, przykręcony do naszego źródła zasilania (w którym znajduje się akumulator). Jest to bardzo prosta konstrukcja głównie dla początkujących użytkowników. Wybierany głównie przez swoją prostotę użytkowania. Jak i również swoją cenę ,która nie jest zbyt wysoka. Przykładem może być Smok Prince 25.

                                                                                                           

Wariant drugi – Pod, jedne z najmniejszych e-papierosów na rynku. Parownik jest zintegrowany , nie wymienny na inny model. Możemy jedynie wymienić system grzewczy (grzałkę). Połączenie zbiornika na liqid, ustnika i grzałki. Plusem tych urządzeń jest na pewno wielkość. Jeżeli dla użytkownika liczy się mobilność jest to jak najbardziej trafny wybór. Parownik zazwyczaj w tym urządzeniu jest połączony magnesami z naszym zasilaniem. Również najczęściej wybierany przez osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z e-paleniem.

                                                                                                      

Wariant trzeci - czyli urządzenia Aio (czyli. All in One) - konstrukcja i kształt bardzo zbliżony do sticka. Lecz mam tutaj kilka podstawowych różnic. Największa z nich to zintegrowany parownik wraz z swoim zasilaniem. To największa różnica.

                                                                                                    

Wariant czwarty - Mod Elektroniczny lub mechaniczny. To już bardziej rozbudowana kategoria. Możemy tutaj bardziej spersonalizować sprzęt, zwiększają się też możliwości. Niektóre urządzenia mają np. sloty na 4 akumulatory. Co też sprawia że wielkość staję się coraz większa. Dlatego wiele osób, stosuję ten sprzęt jako stacjonarny, a drugi sprzęt np. Pod-a, zabiera w podróż gdyż jest dużo wygodniejszy i mieści się bez problemu w kieszeni. Takie urządzenia stosują zazwyczaj, bardziej zaawansowani użytkownicy. Wiedzący czego oczekują od swojego sprzętu, a nie tylko dostarczenia nikotyny do swojego organizmu.

                                                            

Wróćmy zatem do naszego głównego pytania.


Czemu dążymy do minimalizacji urządzeń?


Tryb naszego życia jest coraz intensywniejszy. Co powoduję że mamy coraz mniej czasu na obsługę urządzenia. Dlatego zaczyna się liczyć prostota urządzenia.
Chcemy w jak najszybszy i jak najbardziej prosty sposób dostarczyć do organizmu nikotynę.
Rozwiązaniem tego problemu są Pod-y. Małe urządzenia , proste w obsłudze.
Są to też urządzenia ekonomiczne. Nie posiadają dużej mocy (małe systemy grzewcze) więc zużywają małe ilości płynu.
Sytuacja w Polsce zmieniła się do płynów doliczana będzie akcyza.
Co spowoduje wzrost jego cen. Kolejny plus dla małych urządzeń. Zużywają go dużo mniej.

Mam nadzieje że w jakiś sposób przybliżyłem państwu świat e-palenia, a przede wszystkim odpowiedziałem na pytanie dotyczące artykułu.

Podsumowując, dążeniem do minimalizacji urządzeń są czynniki ekonomiczne, jak i prostota małych urządzeń.
Jeśli masz swoją opinię pochwal się nią w komentarzu. Dziękuje za przeczytanie artykułu.

I niech chmura będzie z wami !

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Zarejestruj się

Rejestracja Nowego Konta

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło