Ładowarka Do Akumulatorów 18650 Xtar Sv2


Zupełnie nowa ładowarka SV2 Rocket jest pierwszą litowo-jonową i NiCd/NiMH, ładowarka z bezprecedensową szybkością ładowania. Ładuje prądem do 2A, ale zapewnia również mały 0.25A dla mniejszych pojemności ogniw, dzięki czemu maksymalnie wydłuża żywotność i wydajność ogniw. Wyposażona w innowacyjny ekran LCD, oraz dopasowane gniazda, dzięki czemu, może ładować szeroką gamę akumulatorów od AAAA, AAA/R03, AA/R6, R14/C, R20/D, 10440, 14500, 14650, 16340, 17500, 17670, 18350, 18500, 18650, 18700, 22650, 25500, 26650, 32650.

W przypadku całkowicie rozładowanego ogniwa 26650-5000mAh, ładowarka potrzebuje tylko 2.5 godziny do całkowitego jej naładowania.

Ładowanie akumulatorów litowo-jonowych oraz NiCD/NiMH

Jednoczesne ładowanie dwóch ogniw 26650 lub maksymalnie akumulatora 32650 (rozmiar D)

Cztery zakresy prądowe: 2A-1A-0.5A-0.25A, domyślne ustawienie na 1A

Szybkie przełączanie na mały prąd ładowania 0.25A, naciskając szybko dwa razy przycisk

Podwójne gniazdo może ładować maksymalnie prądem do 2A lub małym 0,25A dla mniejszych ogniw

Wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD, pokazuje procentowe naładowanie akumulatora, stan i prąd ładowania

0V aktywacja - funkcja reaktywowania „martwych” akumulatorów

Dwa niezależne gniazda, mogą ładować ogniwa Li-Ion i NiCd/NiMH jednocześnie

Zabezpieczenie przed odwrotna polaryzacją i zwarciem

Utrzymuje niską temperaturę ogniw podczas ładowania

Posiada funkcję odróżniania złych i nadmiernie rozładowanych ogniw Li-ION oraz nieprawidłowych Ni-MH

Podświetlany wyświetlacz LCD, przyciemnia się podczas ładowania

Kompaktowy rozmiar urządzenia można używać w podróży, samochodzie i domu

Trzystopniowy tryb ładowania, stałym prądem i napięciem

Impulsowe ładowanie CC ogniw Ni-MH

Dzięki algorytmowi ładowania TC/CC/CV (dla ogniw Li-Ion), oraz detekcji w czasie rzeczywistym, ładowarka identyfikuje moc wejściową i automatycznie dostosowuje odpowiedni prąd ładowania

Obudowa wykonana z materiału ABS, doskonale odprowadza ciepło

Algorytm ładowania zastosowany w ładowarce SV2 to TC/CC/CV. Jest to proces ładowania ogniw Li-ion zapewniający dobrą kondycję ogniwa. Polega na ładowaniu odpowiednim prądem a także zakończenie ładowania we właściwym czasie. Etapy ładowania TC/CC/CV, możemy podzielić na:

Etap TC: wstępna faza kontroli i reaktywowania ogniwa, którego napięcie spadło poniżej 2,9V

Etap CC: następnie ogniwo ładowane jest prądem o stałej wartości od 50mA do 500mA (w zależności od podłączonego źródła zasilania).

Etap CV: następnie ładowarka przełącza się na doładowywanie malejącym prądem, aż do napięcia 4,2V na ogniwie. Gdy napięcie ogniwa osiągnie 4,2V ładowanie jest ukończone, a akumulator w pełni naładowany.

Gdy pozostawimy ogniwo w ładowarce będzie ono ulegało samorozładowaniu. Jeśli jednak napięcie na akumulatorze spadnie poniżej 3.9V, ładowanie rozpocznie się automatycznie. Reaktywacja rozładowanych ogniw polega na włożeniu ogniwa do ładowarki i sprawdzeniu napięcia. Dzięki tej funkcji możemy sprawdzić każde ogniwo w odpowiednim rozmiarze. Po wykryciu rozładowanego ogniwa, ładowarka podejmie próbę jego reaktywacji. Należy pamiętać, że przekroczenie minimalnego napięcia na ogniwie ograniczy możliwość reaktywowania i uratowania takiego akumulatora.

Ładowarka Xtar SV2 posiada funkcję reaktywacji ogniw głęboko rozładowanych i ogniw o napięciu 0V. Wiele ładowarek na rynku nie jest w stanie naładować takich akumulatorów. Tutaj z pomocą przychodzi ładowarka Xtar SV2, która w wielu przypadkach pozwala na "reaktywację" takich ogniw. Głęboko rozładowany akumulator wkładamy do ładowarki SV2 i po wykryje rozładowanego ogniwa, urządzenie, podejmie próbę jego reaktywacji.

Interfejsem użytkownika jest ekran, dwie diody i jeden przycisk. Krótkie naciśnięcie przycisku, zmienia prąd ładowania pomiędzy 0.5A, 1A i 2A, podwójne szybkie naciśnięcie przełącza na mały prąd 0.25A. Naciśnięcie i przytrzymanie dłużej będzie wyłączać wyświetlacz. Przy wyłączonym wyświetlaczu, włożenie ogniwa aktywuje go ponownie. Diody CH1 / CH2 są czerwone podczas ładowania a zielone we wszystkich pozostałych sytuacjach.139,00 zł

(139,00 zł szt.)

Brutto

Ładowarka Do Akumulatorów 18650 Xtar Sv2


Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

 

Bezpieczne zakupy

 

Szybka wysyłka. Wysyłamy towar tego samego lub następnego dnia od momentu złożenia zamówienia.

 

14 dni na zwrot towaru. Masz prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny.

Detale

Indeks
5.6.4.020
Marka
Najtaniej w Polsce
Tak

Opinie

Brak opinii dla tego produktu. Napisz swoją!

powiązany produkt

Przejrzyj kolekcję naszych najlepiej sprzedających się i popularnych produktów